چگونه از غذاهای سمی برای سگ ها و گربه ها اجتناب کنیم؟ + برترین غذاهای حیوانات

چگونه از غذاهای سمی برای سگ ها و گربه ها اجتناب کنیم؟

 • 27 آذر 1401
 • 0 نظر
 • admin

هر کسی که با یک سگ زندگی می کند آن خیره شدید را می داند که به این معنی است که آنها می خواهند آنچه را در بشقاب شما است امتحان کنند … در حالی که یک کاسه پر از کیبل نخورده دارند.☹

و گربه ها…. خوب، آنها فقط مسئول ما هستند، درست است؟☻

وقتی صحبت از “غذای مردم” می شود، توصیه من به همه سرپرستان حیوانات خانگی این است. فقط به حیوانات خانگی خود غذا یا ته مانده سفره ندهید. اما، می دانم که این اتفاق می افتد – عمدی یا تصادفی. به همین دلیل، باید بدانید که کدام غذاها برای سگ ها و گربه ها سمی هستند. این می تواند به معنای تفاوت بین سلامتی و بیماری جدی باشد که منجر به مراجعه برنامه ریزی نشده (و گران قیمت) به کلینیک دامپزشکی می شود.

13 غذایی که باید از آنها اجتناب کنید

انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا فهرستی از 7 ماده غذایی را ارائه می دهد که شما مطلقاً نباید به سگ یا گربه خود به عنوان غذا بدهید. آن غذاها عبارتند از:

 • هر چیزی با زایلیتول، یک شیرین کننده مصنوعی – این را می توان در آدامس، آب نبات، و حتی کره بادام زمینی یافت!
 • شکلات (هرچه تیره تر باشد برای حیوانات خانگی سمی تر است)
 • پیاز
 • انگور و کشمش
 • غذاهای چرب و سرخ شده
 • آجیل ماکادمیا
 • آووکادو

انجمن آمریکایی پیشگیری از ظلم به حیوانات (ASPCA) یک مرکز کنترل سم را اداره می کند. آنها برخی از موارد اضافی را برای اجتناب از حیوانات خانگی فهرست می کنند:

 • کافئین
 • الکل
 • خمیر مخمر (تکه کوچکی از نان مشکلی ندارد، اما باید کمتر از 5-10 درصد مصرف روزانه آنها باشد)
 • گوشت، تخم مرغ، و استخوان خام/نیم پخته*
 • شیر (سگ ها و گربه ها لاکتاز کافی تولید نمی کنند، آنزیمی که لاکتوز را در شیر تجزیه می کند)
 • مقادیر زیادی نمک

Toxic foods for dogs and cats

انجمن بیمارستان حیوانات آمریکا گزارش‌های مربوط به سم را پیگیری می‌کند. در سال 2011، بیشتر گزارش‌های مربوط به مسمومیت تصادفی حیوانات خانگی مربوط به غذاهای ذکر شده در بالا، به ویژه شکلات، زایلیتول، کشمش و انگور بود.

وقتی صحبت از غذاهای چرب و سرخ شده به میان می آید، یک تکه کوچک حیوان خانگی شما را به دامپزشکی نمی برد، اما این حیوانات برای هضم روغن نباتی تکامل نیافته اند و غذاهای پرچرب می توانند باعث پانکراتیت شوند که بسیار دردناک است و باعث استفراغ می شود.

استخوان و جویدن

در حالی که استخوان ها و جویدنی ها دقیقاً غذا نیستند، گاهی سگ ها فکر می کنند که هستند. *همه متخصصان در مورد اینکه آیا سگ ها باید استخوان بگیرند یا خیر موافق نیستند. برخی معتقدند که استخوان‌های خام گاو و گاومیش کوهان دار برای سلامت دندان سگ‌ها عالی هستند زیرا پلاک‌ها را از بین می‌برند. همچنین اعتقاد بر این است که آنها از استخوان های پخته ایمن تر هستند. اگر سگ خود را به استخوان های خام تغذیه می کنید، هرگز نباید استخوان های گوشت خوک یا هر نوع استخوان دنده ای را دریافت کنند. آنها می توانند خرد شوند و بشکنند. همچنین، برای سگ‌ها معمول است که استخوانی در فک پایین و سایر نقاط دهانشان گیر کند.

محصولات جویدنی بسیار متنوعی در بازار وجود دارد که انتخاب آن می تواند دشوار باشد. به طور کلی، اگر آنها می خواهند یک محصول جویدنی دریافت کنند، از دامپزشک خود بپرسید که آنها چه توصیه ای دارند. چوب های کلفت و سایر محصولات “طبیعی” مانند گوش خوک می توانند حاوی باکتری هایی باشند که می توانند سگ شما را بیمار کنند. اگر هنوز هم می‌خواهید از این نوع خوراکی‌ها به سگ خود بدهید، پس از دست زدن به آنها دست‌های خود را بشویید زیرا این باکتری‌ها نیز می‌توانند شما را بیمار کنند. شما همچنین می توانید جویدنی های غیر قابل تخریب مانند نایلابون ها و کونگ های مختلف را بخرید. برخی را می توان با کره بادام زمینی (بدون زایلیتول!) پر کرد تا توله را مشغول نگه دارد.

پیشنهاد:
راه هایی برای ایمن نگه داشتن افراد و حیوانات خانگی در طول سفر

به طور کلی، هر گونه استخوان یا اسباب بازی جویدنی که سگ شما بتواند آن را به طور کامل ببلعد، برای سلامتی او خطرناک است. اگر آنها استخوانی را ببلعند یا بجوند، همیشه ممکن است جایی در مسیر پایین معده و خارج از بدنشان گیر کند. این قطعا می تواند منجر به یک سفر ناخواسته و احتمالاً پرهزینه به دامپزشکی شود. به همین دلیل بهتر است چیزی بزرگتر از سر آنها برای ارائه پیدا کنید زیرا بلعیدن کل آن برای آنها دشوار خواهد بود. اگر مطمئن نیستید که استخوان یا جویدن بی خطر است، به خصوص اگر برای مدت طولانی در اطراف وجود داشته باشد، توصیه من این است که آن را بیرون بیندازید.

توصیه می شود از دادن هر گونه غذای انسانی به حیوانات خانگی خودداری کنید، به سمومی که قبلا ذکر شد اشاره می کند، به علاوه اشاره می کند که غذاهای چرب می توانند باعث پانکراتیت شوند و برخی از “غذا های انسان” منجر به مشکلاتی مانند استفراغ یا اسهال می شوند.

از سوی دیگر، اگر گرگ ها با آویزان شدن در اطراف آتش و گرفتن ضایعات گوشت اهلی نمی شدند، سگ نداشتیم.

این روزها، شرکت های معتبر مواد غذایی حیوانات خانگی، منابع زیادی را برای ایجاد غذاهای مغذی و متعادل که به طور خاص برای حیوانات خانگی طراحی شده اند، سرمایه گذاری می کنند.

اگر غذاهای سالم و کامل می خورید و می خواهید مقداری از آن را با حیوان خانگی خود به اشتراک بگذارید ،از عقل سلیم خود استفاده کنید.

و مانند همیشه، تمام غذاهایی که حیوان خانگی شما می خورد (از جمله خوراکی ها و هر چیزی که حیوان خانگی شما به تنهایی پیدا می کند) را به دامپزشک خود بگویید و از او بپرسید که آیا برای حیوان خانگی شما سالم است یا خیر. آنها می توانند به شما کمک کنند تا بهترین غذا را برای سالم نگه داشتن حیوان خانگی خود پیدا کنید و از استفراغ و اسهال جلوگیری کنید که می تواند منجر به مراجعه ناخواسته به مطب آنها قبل از بازدید معمول بعدی شود.

لیست محصولات منتخب

درحال دریافت محصولات منتخب...

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

نگهداری گربه ها به عنوان حیوان خانگی

✎تحقیقات نشان داده است که گربه ها می توانند حمایت عاطفی و خلق و خوی شما را بهبود بخشند و […]

قیمت غذای حیوانات خانگی در حال افزایش است. سرپرست حیوان خانگی چه کاری انجام دهد؟

✍ شکی در این نیست: قیمت غذای حیوانات خانگی در حال افزایش ⬆ است. به عنوان سرپرست حیوانات خانگی، ما […]

گربه سانان سالم: شناخت مشکلات رایج سلامت گربه

گربه ها به طور کلی موجودات سالمی هستند.☻ اما آنها بهترین نیستند که به ما اطلاع دهند که آیا درد […]

نگهداری از سگ ها به عنوان حیوان خانگی

سگ ها می توانند اثرات مثبت زیادی بر زندگی صاحبان خود داشته باشند.❤ آنها بر رشد اجتماعی، عاطفی و شناختی […]

نگهداری پرندگان به عنوان حیوانات خانگی

حیوانات خانگی پردار مانند طوطی ها می توانند مکمل های جذابی برای خانواده باشند. صاحبان پرندگان باید بدانند که اگرچه […]

شما یک دوست دارید: حیوانات خانگی برای رفع افسردگی و اضطراب

یکی از لذت بخش ترین بخش های دامپزشکی زمانی است که من پیوندهای نزدیکی را که مردم با حیوانات همراه […]

چگونه در اطراف حیوانات خانگی سالم زندگی کنیم

خطرات و مزایای حیوانات خانگی را درک کنید ✍ داشتن حیوان خانگی مزایای زیادی برای سلامتی دارد. آنها می توانند […]

حیوانات خانگی و مقاومت ضد میکروبی

✎ آنتی‌بیوتیک‌ها جان انسان‌ها را نجات می‌دهند، اما هر زمان که استفاده شوند، می‌توانند منجر به مقاومت ضد میکروبی شوند. […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه