اجتناب از شایع ترین علل مسمومیت حیوانات خانگی +↩ راه حل های مفید

اجتناب از شایع ترین علل مسمومیت حیوانات خانگی

 • 30 آبان 1401
 • 0 نظر
 • admin

ما حیوانات خانگی خود را دوست داریم❤، و دیدن آنها در حال صدمه دیدن وحشتناک است✖ زیرا آنها به طور تصادفی به چیزی که به آنها آسیب می رساند (خورده یا دست و پا کرده اند) وارد شده اند.

دور نگه داشتن مواد خطرناک از حیوانات خانگی آنقدرها هم که فکر می کنید آسان نیست. ریختن اتفاقی، قرص‌های ریخته‌شده، چیزهای خوش طعم روی پیشخوان، و حتی دسته گل‌های دوست‌داشتنی یا گیاهان آپارتمانی می‌توانند سگ‌ها و گربه‌ها را بسیار بیمار کنند.

اگر بدانید باید مراقب چه چیزی باشید، بیشتر این مسمومیت ها قابل اجتناب هستند.

شایع ترین علل مسمومیت حیوانات خانگی چیست؟

سموم حیوانات خانگی در خانه شما

درست همانطور که خانه خود را برای کودکان خردسال ایمن نگه می دارید، کارهای مشابهی را برای حیوانات خانگی خود انجام می دهید. بسیاری از اقلام سمی می توانند علائم مختلفی مانند استفراغ، اسهال، بی حال کردن و یا حتی مرگ را در حیوانات خانگی ایجاد کنند. بنابراین ایمن تر بهتر از متاسف شدن است و چیزهای خطرناک را از دسترس آنها دور نگه دارید. با این کار از سفر غیرمنتظره به مطب دامپزشکی اجتناب می‌کنید و در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنید.

مرکز کنترل سم حیوانات امریکا تعداد تماس‌های مربوط به مسمومیت با حیوانات خانگی را در سال 2018 تجزیه و تحلیل می‌کند تا به ما ایده‌ای از دامنه مشکل فهرست‌شده بر اساس آیتم ارائه دهد. در اینجا لیستی از مهمترین خطرات بر اساس جایی که ممکن است در خانه پیدا شود آورده شده است.

 1. اتاق زیر شیروانی، کمدها، و سایر زمینه های مورد توجه

اینها مناطقی هستند که آفات خاصی ممکن است در خانه شما زندگی کنند – اتاق زیر شیروانی، کمدها و سایر مکان های دور از دسترس. آفاتی مانند پروانه و سایر حشرات، موش ها یا سوسک ها مهمانان ناخواسته خانه های ما هستند. برای خلاص شدن از شر این آفات، مردم از تله، حشره کش ها (حشرات را می کشند) و جونده کش ها (موش ها و جونده ها را می کشند) استفاده می کنند. حیوانات خانگی را از مناطقی که این مواد در خانه شما ذخیره یا استفاده می شود دور نگه دارید.

همچنین، بسیاری از مردم محصولات تمیز کننده و باتری ها را در کمد نگه می دارند، بنابراین مطمئن شوید که حیوان خانگی شما نمی تواند وارد این کمدها شود.

پیشنهاد:
حیوانات خانگی و مقاومت ضد میکروبی
 1. حمام و اتاق خواب

چیزهای زیادی وجود دارد که ما برای نیازهای مراقبت شخصی روزانه خود از آنها استفاده می کنیم که برای حیوانات خانگی سمی هستند. اینها شامل داروها (بدون نسخه یا با نسخه)، داروهای “تفریحی”، مکمل ها، ویتامین ها، زباله ها، محصولات پاک کننده، محصولات مراقبت شخصی، و لوازم آرایشی است. آنها را از میز کنار تخت، سینک حمام یا پیشخوان خود دور نگه دارید. آنها را داخل کابینت یا کمد قرار دهید – درها را بسته نگه دارید – تا حیوان خانگی شما آنها را پیدا نکند.

اگر در خانه خود سیگار می کشید (مطمئنم می دانید که توصیه نمی شود)، آن وسایل را از حیوانات خانگی دور نگه دارید. این شامل محصولات تنباکو، مانند سیگار و فیلتر سیگار ، و همچنین داروهای “تفریحی” و دیگر مواد مخدر (THC و CBD) می شود.

 1. آشپزخانه

آشپزخانه مکانی است که بسیاری از حیوانات خانگی دوست دارند. چیزهای سمی که ممکن است داشته باشید عبارتند از زباله، غذاهای سمی (انگور، شکلات و غیره)، الکل، داروها و محصولات پاک کننده. این اقلام را دور از دسترس در کابینت ها یا کمدهایی که حیوانات خانگی نمی توانند باز کنند، نگهداری کنید.

 1. کشوی پر از وسایل مختلف

اگر شما هم مثل من هستید، ممکن است یک کشوی پر از وسایل مختلفی داشته باشید که نام آن را «کشوی آشغال» گذاشته اید. بسیاری از افراد در این مکان دارای اقلام سمی مانند باتری (کارکرده یا نو) و همچنین وسایل کوچکی هستند که برای حیوان خانگی شما مضر هستند، بنابراین کشو را بسته نگه دارید.

 1. اتاق نشیمن

ممکن است بخواهید یک اتاق نشیمن با بوی خوش داشته باشید. متأسفانه، برخی از عطرهایی که برای افراد خوشایند هستند، می توانند برای حیوان خانگی شما سمی باشند. گزارش شده است که Febreze برای استفاده بی خطر است. اسانس های غلیظ (100%) را از حیوانات خانگی خود دور نگه دارید.

بسیاری از انواع گیاهان می توانند برای حیوان خانگی شما سمی باشند، بنابراین بهتر است بدانید از کدام گیاهان اجتناب کنید.

 1. رختشویی

چیزهایی مانند مواد شوینده، غلاف های مواد شوینده، سفید کننده ها، ورق های خشک کن و نرم کننده های پارچه را با خیال راحت در قفسه ها یا بهتر است بگوییم در کابینت نگهداری کنید.

Pet poisoning

 1. گاراژ

چیزهای زیادی برای حیوان خانگی در گاراژ خطرناک است. اینها شامل جونده کش ها، حشره کش ها، سیگار، هر چیزی که در ماشین یا روی ماشین خود می گذارید (بنزین، روغن، ضد یخ)، محصولات پاک کننده، مواد شیمیایی که در چمن یا باغ خود استفاده می کنید، سوخت برای مشعل ها، و تینر رنگ یا رنگ هستند. آنها را در جاهایی قرار دهید که حیوانات خانگی شما به آن دسترسی ندارند، مانند قفسه یا کابینت.

 1. حیاط

حیاط شما ممکن است دارای گیاهان و قارچ هایی باشد که می توانند برای حیوانات خانگی شما مضر باشند. چیزهای دیگری که ممکن است در حیاط شما باشد تا از حیوان خانگی خود دور نگه دارید عبارتند از آفت کش ها، حشره کش ها، زباله های کمپوست، حشرات نیش زن، بریکت های زغال چوب و تنباکو.

آن را ننوشید!

وقتی حیوان خانگی شما بیرون است، خطراتی برای نوشیدن آب وجود دارد که ممکن است در حیاط شما پیدا کند یا از اوقات فراغت در فضای باز لذت ببرد.

جلبک سبز آبی در واقع یک باکتری است که می تواند در دریاچه ها، رودخانه ها و برکه ها رشد کند. این یک مشکل در هوای گرم و آفتابی است، به ویژه در نزدیکی مزارع که رواناب کودها آبراه ها را آلوده می کند. نوشیدن آب با جلبک های سبز آبی می تواند باعث تشنج و نارسایی کبد در سگ ها شود و همچنین می تواند باعث بیماری افراد شود.

یکی دیگر از باکتری های خطرناکی که خطرات جدی برای سگ ها به خصوص سگ های کوچک ایجاد می کند، لپتوسپیرا است. این در خاک و آبی که با یک حیوان وحشی آلوده در تماس بوده است یافت می شود. یاد بگیرید چگونه از توله سگ خود در برابر لپتوسپیروز، یک بیماری بالقوه کشنده محافظت کنید.

ایمن و سالم نگه داشتن حیوانات خانگی

اغلب اوقات، وقتی حیوانات خانگی چیزی را می خورند یا می نوشند که نباید، این یک تصادف است. مانند کودکان نوپا، آنها متوجه چیزی می شوند یا بویی می دهند و فکر می کنند ممکن است خوشمزه باشد.

وقتی از عقل سلیم استفاده می کنید، مواد سمی را دور از دسترس نگه دارید و با دامپزشک خود در تماس باشید، حیوانات خانگی شما می توانند زندگی طولانی، شاد و سالمی داشته باشند.

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

نگهداری گربه ها به عنوان حیوان خانگی

✎تحقیقات نشان داده است که گربه ها می توانند حمایت عاطفی و خلق و خوی شما را بهبود بخشند و […]

قیمت غذای حیوانات خانگی در حال افزایش است. سرپرست حیوان خانگی چه کاری انجام دهد؟

✍ شکی در این نیست: قیمت غذای حیوانات خانگی در حال افزایش ⬆ است. به عنوان سرپرست حیوانات خانگی، ما […]

گربه سانان سالم: شناخت مشکلات رایج سلامت گربه

گربه ها به طور کلی موجودات سالمی هستند.☻ اما آنها بهترین نیستند که به ما اطلاع دهند که آیا درد […]

نگهداری از سگ ها به عنوان حیوان خانگی

سگ ها می توانند اثرات مثبت زیادی بر زندگی صاحبان خود داشته باشند.❤ آنها بر رشد اجتماعی، عاطفی و شناختی […]

نگهداری پرندگان به عنوان حیوانات خانگی

حیوانات خانگی پردار مانند طوطی ها می توانند مکمل های جذابی برای خانواده باشند. صاحبان پرندگان باید بدانند که اگرچه […]

شما یک دوست دارید: حیوانات خانگی برای رفع افسردگی و اضطراب

یکی از لذت بخش ترین بخش های دامپزشکی زمانی است که من پیوندهای نزدیکی را که مردم با حیوانات همراه […]

چگونه در اطراف حیوانات خانگی سالم زندگی کنیم

خطرات و مزایای حیوانات خانگی را درک کنید ✍ داشتن حیوان خانگی مزایای زیادی برای سلامتی دارد. آنها می توانند […]

حیوانات خانگی و مقاومت ضد میکروبی

✎ آنتی‌بیوتیک‌ها جان انسان‌ها را نجات می‌دهند، اما هر زمان که استفاده شوند، می‌توانند منجر به مقاومت ضد میکروبی شوند. […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه