✎ 10 مزیت سلامت روانی، جسمی و شادابی داشتن حیوانات خانگی

10 مزیت سلامت روانی و جسمی داشتن حیوانات خانگی

 • 23 آبان 1401
 • 0 نظر
 • admin

حیوانات خانگی اعضای خانواده هستند. آنها نیز مانند انسان ها به عشق، مراقبت های بهداشتی و توجه نیاز دارند. اما روابط سرپرست حیوان خانگی با حیوانات خانگی خود یک طرفه نیست. حیوانات خانگی در ازای آن چیزهای زیادی پس می دهند و سلامت ذهن، بدن و قلب ما را بهبود می بخشند.✔

مزایای داشتن حیوانات خانگی بسیار زیاد است – و از نظر علمی ثابت شده است. حیوانات خانگی به صاحبانشان کمک می‌کنند تا از نظر روحی و جسمی طولانی‌تر، شادتر و سالم‌تر زندگی کنند. موسسه تحقیقات پیوند انسانی (HABRI) آخرین اطلاعات را در مورد اثرات مثبت حیوانات همراه بر سلامتی جمع آوری می کند. این محققان کمک می‌کنند تا یک حیوان خانگی را به خانواده اضافه کنید.

از کاهش خطر حملات قلبی تا کاهش تنهایی، این اعضای خانواده پشمالو به جوامع سالم کمک می کنند.

بیایید در مورد آن مزایا صحبت کنیم.

سلامت روان بهتر

حیوانات خانگی می توانند از طریق کار عاطفی و کار عملی به سلامت روانی مثبت کمک کنند. کار عاطفی را می توان به عنوان کاهش نگرانی، استرس و افسردگی توصیف کرد. ممکن است متوجه شده باشید که حیوان خانگی شما وقتی ناراحت یا غمگین هستید وقت خود را برای توجه کردن و شروع به کار تلف نمی کند. شهود آنها چیزی است که آنها را به حمایت و درمان حیوانی تبدیل می کند، و درمان با کمک حیوانات در درمان PTSD، اضطراب و افسردگی موثر است.

سپس کار عملی مربوط به مراقبت از حیوان خانگی است. این به معنای اطمینان از برآورده شدن نیازهای فردی آنهاست. ایجاد یک برنامه روتین روزانه از پیاده روی و زمان تغذیه می تواند به سرپرست حیوان خانگی مبتلا به مشکلات روانی کمک کند تا احساس هدفمندی داشته باشند که بر سایر بخش های زندگی آنها تأثیر می گذارد.

پیشنهاد:
راه هایی برای ایمن نگه داشتن افراد و حیوانات خانگی در طول سفر

داده ها: حیوانات خانگی و سلامت روان

یک مطالعه HABRI در سال 2016 نقش حیوانات خانگی را در شبکه‌های اجتماعی افرادی که یک مشکل سلامت روانی طولانی مدت را مدیریت می‌کنند، بررسی کرد.

 • مشخص شد که حیوانات خانگی به احساس هویت قوی‌تری در صاحبان حیوانات خانگی مبتلا به بیماری‌های روانی کمک می‌کنند، از جمله کاهش ادراکات منفی از وضعیت سلامت روان یا تشخیص.
 • حیوانات خانگی احساس امنیت و آرامش را در رابطه ایجاد می کنند که شناخت پایدار را تقویت می کند.
 • حیوانات خانگی باعث حواس پرتی و اختلال در علائم ناراحت کننده می شوند، مانند شنیدن صداها، افکار ، نشخوار فکری، و تسهیل آرامش و ورزش برای کسانی که از آنها مراقبت می کنند.

سلامت جسمانی بهتر

وقتی صحبت از فواید سلامت جسمی به میان می‌آید هر حرکت اهمیت دارد، و این پیاده‌روی‌های روزانه واقعاً برای صاحبان سگ مفید است. از آنجایی که والدین سگ‌ها به احتمال زیاد معیارهای ورزش منظم متوسط را برآورده می‌کنند، موارد چاقی کمتری دارند.

قلب شما یکی از بزرگترین نقاطی است که می توانید مزایای کامل مالکیت حیوان خانگی را ببینید. فقط حضور حیوانات تأثیرات قابل توجهی بر فشار خون دارد، به طوری که صاحبان حیوانات خانگی فشار خون در حالت استراحت کمتری نسبت به افرادی که حیوان خانگی ندارند دارا می باشند.

داشتن یک دوست گربه در خانه شما خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی از جمله سکته مغزی و حملات قلبی را کاهش می دهد. با توجه به موسسه تحقیقات پیوند حیوانات و انسان (HABRI)، خطر حمله قلبی در افرادی که گربه ندارند 40 درصد بیشتر از افرادی است که گربه دارند.

Mental and Physical Health Having pets

داده ها: حیوانات خانگی و سلامت فیزیکی

 • تقریباً 60% از سگ‌گردان‌ها معیارهای فعالیت بدنی منظم متوسط و/یا شدید در اوقات فراغت را داشتند در مقایسه با حدود 45% برای بدون حیوان خانگی و صاحبان سگ‌هایی که سگ خود را پیاده‌روی نمی برند در بررسی عوامل خطر رفتاری میشیگان در سال 2005.
 • در یک مطالعه بر روی بزرگسالان بالای 50 سال با فشار خون خفیف بالا، وجود سگ یا گربه خانگی تأثیر قابل توجهی بر فشار خون داشت، به طوری که مالکیت سگ با فشار خون دیاستولیک و سیستولیک پایین تر در مقایسه با افرادی که حیوانات خانگی نداشتند.
 • مطالعه ای بر روی بیش از 2400 صاحب گربه به این نتیجه رسید که خطر نسبی مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی از جمله سکته مغزی و حمله قلبی در مقایسه با افراد بدون گربه در طول 20 سال پیگیری، به طور قابل توجهی کمتر است.

فرآیند پیری سالم تر

تحقیقات نشان داده است که افراد مسن از حیوانات خانگی خود حمایت اجتماعی و عاطفی دریافت می کنند که با تنهایی و افسردگی مبارزه می کند. علاوه بر ترویج ورزش و کاهش استرس، حیوانات خانگی در درمان بیماری های طولانی مدت مانند آلزایمر و زوال عقل نیز کمک می کنند.

همراهی با حیوانات خانگی برای بیماران بیمارستانی و سرطانی نیز کلیدی است. هنگامی که حیوانات خانگی با فعالیت های کمکی همراه می شوند، به بیماران در مدیریت درد و در تعامل با پزشکان و پرستاران کمک می کنند. آن بیماران همچنین به درمان ها بهتر پاسخ دادند و بهبود کیفیت زندگی خود را گزارش کردند.

پیشنهاد:
نگهداری پرندگان به عنوان حیوانات خانگی

داده ها: حیوانات خانگی و پیری

 • نتایج یک مطالعه بر روی افراد مسن که تنها زندگی می کنند نشان می دهد که مالکیت حیوان خانگی ممکن است به عنوان یک محافظ در برابر تنهایی عمل کند.
 • نتایج یک مطالعه یک ساله که تأثیر درمان با کمک حیوان (AAT) را بر روی بیماران مبتلا به درد مزمن بررسی کرد، نشان داد که به دنبال AAT، بیماران کاهش درد، ناراحتی و استرس را گزارش کردند. علاوه بر این، استرس در میان کارکنان پرستار به طور قابل توجهی به دنبال AAT کاهش یافت.
 • مطالعه ای بر روی افراد مسن مبتلا به بیماری روانی که در مراکز مراقبت طولانی مدت زندگی می کردند به این نتیجه رسید که AAT علائم افسردگی را کاهش داده و عملکرد شناختی را بهبود می بخشد.

وقتی به داده‌های مربوط به سلامت روان، سلامت جسمی و پیری نگاه می‌کنیم، مشخص می‌شود که حیوانات خانگی کمک زیادی به زندگی مردم در این زمینه ها می‌کنند، و همچنین همراهان مهربانی هستند که همیشه می‌دانستیم.

لیست محصولات منتخب

درحال دریافت محصولات منتخب...

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

نگهداری گربه ها به عنوان حیوان خانگی

✎تحقیقات نشان داده است که گربه ها می توانند حمایت عاطفی و خلق و خوی شما را بهبود بخشند و […]

گربه سانان سالم: شناخت مشکلات رایج سلامت گربه

گربه ها به طور کلی موجودات سالمی هستند.☻ اما آنها بهترین نیستند که به ما اطلاع دهند که آیا درد […]

نگهداری از سگ ها به عنوان حیوان خانگی

سگ ها می توانند اثرات مثبت زیادی بر زندگی صاحبان خود داشته باشند.❤ آنها بر رشد اجتماعی، عاطفی و شناختی […]

نگهداری پرندگان به عنوان حیوانات خانگی

حیوانات خانگی پردار مانند طوطی ها می توانند مکمل های جذابی برای خانواده باشند. صاحبان پرندگان باید بدانند که اگرچه […]

حیوانات خانگی و مقاومت ضد میکروبی

✎ آنتی‌بیوتیک‌ها جان انسان‌ها را نجات می‌دهند، اما هر زمان که استفاده شوند، می‌توانند منجر به مقاومت ضد میکروبی شوند. […]

اسکوپ در مورد تغذیه حیوانات خانگی

✍ تغذیه خوب برای زندگی طولانی و سلامت حیوانات خانگی مهم است. اما اکثر حیوانات خانگی برای انتخاب غذا برای […]

نگهداری از طیور به عنوان حیوان خانگی در حیاط

نگهداری از طیور در حیاط (مرغ، اردک، غاز، مرغ هندی و بوقلمون) رواج بیشتری پیدا کرده است.✿ مردم از پرورش […]

کدام گیاهان خانگی دوستدار حیوانات خانگی را باید بگیرید و پرورش دهید؟

✍ صاحبان حیوان خانگی بودن بسیار شبیه مراقبت از گیاهان است. تغذیه با مقدار مناسب غذا، نور خورشید و آب […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه