نکاتی برای انتخاب حیوان خانگی مناسب برای خانه و سبک زندگی شما

نکاتی برای انتخاب حیوان خانگی مناسب برای خانه و سبک زندگی شما

  • 21 آذر 1401
  • 0 نظر
  • admin

✎ حیوانات خانگی خانواده هستند.✔

اما تفاوت بزرگی بین روشی که ما اعضای خانواده پشمالو را به دست می آوریم و اعضای خانواده انسان وجود دارد: ما همیشه نمی توانیم خانواده بیولوژیکی خود را انتخاب کنیم، اما می توانیم حیوانات خانگی خود را انتخاب کنیم.

ممکن است به سایت های نجات، سازمان های انسانی، فروشگاه ها، پرورش دهندگان یا وب سایت ها نگاه کنید تا همتای خود را پیدا کنید. بسیاری از چهره های شایان ستایش، و داستان های دلخراش وجود دارد – ممکن است بسیار طاقت فرسا باشد.

چند راه برای محدود کردن جستجوی خود برای اطمینان از انتخاب حیوان خانگی مناسب برای سبک زندگی خود چیست؟

7 عاملی که در انتخاب حیوان خانگی باید در نظر بگیرید

  1. آلرژی. برخی از افراد به شوره یا بزاق دهانی که با سگ ها و گربه ها می آید حساسیت دارند. انجمن دامپزشکی آمریکا می گوید بیش از 50 میلیون نفر در ایالات متحده آلرژی دارند و 24 میلیون نفر آسم دارند. حیوانات خانگی برای برخی از افراد مبتلا به آسم محرک هستند. آلرژی را می توان با مراقبت های پزشکی مدیریت کرد و حتی دامپزشکان و سایر کارگران حیوانات استراتژی هایی برای مدیریت آلرژی دارند. اما همچنان مهم است که از احتمال واکنش های آلرژیک در خانواده و افرادی که به خانه شما می روند آگاه باشید. با وجود سوء تفاهم های رایج، چیزی به نام سگ غیر حساسیت زا وجود ندارد. اما برخی از نژادهای سگ و گربه “کم آلرژن” در نظر گرفته می شوند زیرا آنها کمتر می ریزند. پرندگان، خزندگان، ماهی ها و جوندگان مو کوتاه ممکن است انتخاب بهتری برای افراد مبتلا به آلرژی شدید به حیوانات خانگی باشند.
  2. فضای شما. برخی از حیوانات خانگی به فضای بیشتری نسبت به دیگران نیاز دارند و برخی صاحبخانه ها یا شرکت های مدیریتی اجازه حیوانات خانگی را نمی دهند. منابعی وجود دارد که به شما کمک می کند مسکن مناسب برای حیوانات خانگی پیدا کنید. توجه داشته باشید که برخی از حیوانات کمک کننده (حیوانات حمایت عاطفی و حیوانات خدماتی) از نظر قانونی مجاز به زندگی با شما هستند، حتی در املاکی که به طور معمول اجازه حیوانات خانگی را نمی دهند. “غنی سازی محیطی” اصطلاح رسمی برای چیزهایی مانند اسباب بازی های حیوان خانگی ایمن، پازل های سگ یا گربه (معمولاً با غذا دادن به حیوان خانگی شما همراه است تا آنها زیاد یا خیلی سریع غذا نخورند)، و مکان هایی که حیوان خانگی شما می تواند کشف و پنهان شوند. ممکن است راه‌های خلاقانه‌ای برای تجهیز فضای خود بیابید، به طوری که توجه داشته باشید که فضای خود را با حیوان خانگی خود به اشتراک می‌گذارید.
  3. زندگی شما. زندگی با حیوانات خانگی فواید زیادی برای سلامت جسمی و روحی دارد. و همچنین کار زیادی است. آیا آماده هستید که مطمئن شوید سگ یا گربه شما ورزش کافی، مراقبت های منظم دامپزشکی، آموزش و اجتماعی شدن دارد؟ حتی اگر در حیاط حصار کشیده باشید، سگ به پیاده روی نیاز دارد و برخی از نژادهای سگ نسبت به سایرین به ورزش بیشتری نیاز دارند. گربه‌ها بیش از آنچه تصور می‌کنید به سرگرمی نیاز دارند، بنابراین با استفاده از اسباب‌بازی‌های ایمن با آنها بازی کنید.
  4. سن. بزرگ کردن یک گربه یا سگ از دوران جوانی می تواند برایشان مفید باشد، اما توله سگ ها و بچه گربه ها کار زیادی هستند! وقتی آن چهره های دوست داشتنی را می بینید که به شما نگاه می کنند، باید به چند چیز فکر کنید: آموزش آشغال یا زباله، اجتماعی شدن، عقیم کردن ، و این واقعیت که گاهی ممکن است چیزهایی مانند مبلمان و کفش را از بین ببرند. اگر به دنبال یک همراه دلپذیر هستید، پذیرش یک حیوان بالغ یا مسن می‌تواند راهی فوق‌العاده برای اضافه کردن یکی از اعضای خانواده‌ای باشد.
  5. شخصیت و خلق و خو. قبل از اینکه همراه جدید خود را پیدا کنید، ملاقات کنید! ظاهر می تواند فریبنده باشد. سخت است از روی یک عکس آنلاین متوجه شوید که آیا حیوان خانگی دارای شخصیت و سطح انرژی است که برای شما مناسب است یا خیر. پذیرش از یک سازمان معتبر انسانی یا یک سازمان نجات که دارای یک سیستم پرورش دهنده است ممکن است انتخاب بهتری نسبت به استفاده از پرورش دهندگان باشد. تعیین اینکه آیا پذیرش برای شما انتخاب بهتری نسبت به خرید از یک فروشگاه یا پرورش دهنده است یا خیر، زمان می برد. فروشگاه هایی که با پناهگاه های نجات کار می کنند می توانند گزینه خوبی باشند. همانطور که می دانید، بسیاری از حیوانات شگفت انگیز در پناهگاه ها و خانه های پرورشی زندگی می کنند. مزایای یک حیوان خانگی این است که یک خانواده پرورش‌دهنده می‌تواند در مورد نیازها و رفتارهای حیوان با شما صحبت کند و نحوه برخورد آنها با حیوانات و انسان‌ها را گزارش دهد. بهترین گروه‌های نجات، فرزندخواندگی و پرورش‌دهنده مطمئن می‌شوند که قبل از اینکه یکی از حیوانات خانگی‌شان را به دست آورید، آنها عقیم شده‌اند، میکروچیپ داده شده و واکسیناسیون خود را انجام دهند. بیشتر سازمان‌ها فرصت‌هایی را برای شما فراهم می‌کنند که قبل از سرپرستی با یک حیوان خانگی ملاقات کنید و حتی قبل از این کار، آنها را برای بازدید آزمایشی به خانه ببرید.
  6. گربه ها به طور متوسط 15 سال عمر می کنند و سگ ها به طور متوسط 12 سال عمر می کنند. با این حال، این یک میانگین است، بنابراین حیوان خانگی شما ممکن است عمر طولانی نداشته باشد یا حتی بیشتر عمر کند. آیا از نظر عاطفی آماده هستید که بیشتر از حیوان خانگی خود زندگی کنید؟ آیا به هزینه و زمان اضافی که برای مراقبت از یک حیوان خانگی مسن یا بیمار نیاز است فکر کرده اید؟ سرپرست حیوانات خانگی باید در مورد مواردی مانند مراقبت از حیوانات خانگی و اتانازی در پایان زندگی فکر کنند، (روشی انسانی برای پایان دادن به زندگی حیوان خانگی هنگامی که آنها در حال تجربه درد یا ناراحتی هستند.)
  7. وضعیت مالی. ، مراقبت از گربه سالیانه بیش از چند میلیون و هزینه مراقبت از سگ هم کمی کمتر است. و برخی از حیوانات خانگی نیازهای بیشتری نسبت به سایر حیوانات خانگی دارند که می تواند هزینه ها را افزایش دهد. ما باید به خوبی از حیوانات خانگی خود مراقبت کنیم. برای واکسینه نگه داشتن حیوانات خانگی و محافظت در برابر انگل‌ها و بیماری‌ها، برنامه‌ریزی معاینات منظم مهم است.

A suitable pet for the home

نیازهای سگ

سگ ها برای زندگی شاد در میان انسان ها نیاز به اجتماعی شدن دارند.

متأسفانه، برخی از سگ ها قبل از ورود به یک خانه، مورد آزار یا بی توجهی قرار گرفته اند. به اشتراک گذاشتن زندگی خود با سگی که دچار تروما یا بی توجهی شده است و کمک به بهبودی آنها می تواند یکی از با ارزش ترین روابط زندگی شما باشد. اما باید زمان بیشتری صرف کنید و صبر و حوصله داشته باشید تا آنها به شما اعتماد کنند. برخی از این توله ها در ابتدا می توانند واقعاً مراقب تماس انسانی باشند. باید درک کنید که آنها ممکن است درست به دامان شما نپرند و شروع به دراز کشیدن نکنند. آن‌ها ممکن است به کمک حرفه‌ای با یک مربی یا رفتارشناس مناسب نیاز داشته باشند و موقعیت‌هایی را که برایشان ترسناک می‌دانند، آهسته معرفی کنند. اگر سگی با نیازهای بالا را به سرپرستی قبول می کنید، آماده باشید که صبر، زمان و پول بیشتری صرف کنید.

پیشنهاد:
حیوانات خانگی و مقاومت ضد میکروبی

نیازهای گربه – “kitty” خانه شما

برخی از مردم کار مراقبت از گربه ها را دست کم می گیرند و فکر می کنند که آنها بسیار راحت تر از سگ ها هستند. درست است که بسیاری از آنها نیازی به راه رفتن با افسار ندارند (یا از آن لذت می برند)، اما برای بازی و هدایت غرایز شکار خود به توجه و عشق نیاز دارند.

من و همکاران دامپزشکم ترجیح می دهیم که گربه ها همیشه در داخل خانه بمانند تا از زیرگرفتگی آنها توسط ماشین ها جلوگیری شود و از ابتلا به انگل یا سایر بیماری ها جلوگیری شود. با این حال، برخی از گربه‌ها به تحریک بیرونی نیاز دارند، بنابراین بیرون بردن گزینه‌ای است که ممکن است برای شما مفید باشد.

گربه‌ها به جعبه‌های زباله (به طور ایده‌آل در هر طبقه از خانه شما یکی) و مکان‌هایی برای رفتار خاراندن نیاز دارند، که به آنها کمک می‌کند پنجه‌های خود را تیز یا رها کنند.

دکل زدن گربه ها بحث برانگیز است. این شامل قطع انگشت پا گربه (فقط قسمتی است که پنجه دارد). اگر توسط دامپزشک به درستی انجام نشود، می تواند منجر به پنجه های دردناک شود. همچنین، اگر نتوانند از خود دفاع کنند، ممکن است مشکلات رفتاری ایجاد کند. من چند گربه در فضای باز را می شناسم که می توانند از درخت ها بالا بروند، موش ها را بگیرند و بدون پنجه هایشان بسیار راحت عمل کنند. با این حال، دامپزشکان بیشتر و بیشتری از انجام این روش خودداری می‌کنند، زیرا معمولاً نیازی پزشکی برای گربه نیست.

گربه‌های شاد مکان‌هایی برای پنهان شدن دارند (درختان گربه، تونل‌ها، قفسه‌ها) جایی که احساس امنیت می‌کنند. برخی افراد کاتیو می‌سازند تا گربه‌هایشان بتوانند از صداها و فعالیت در فضای باز لذت ببرند، بدون اینکه خطر زیر گرفته شدن توسط ماشین یا خورده شدن توسط حیوانات درنده آن ها را تهدید کند.

همچنین نیازهای نظافت گربه را در نظر بگیرید. گربه های مو بلند نیازهای خاصی برای نظافت دارند. وقتی خز آنها مات می شود، می تواند دردناک باشد و باعث مشکلات پوستی شود. همچنین برای گربه های بدون مو، مانند Sphynx، نیازهای نظافت خاصی وجود دارد.

اضافه کردن به خانواده شما

زندگی با یک حیوان خانگی یکی از بزرگترین لذت های زندگی است و انتخاب یک حیوان خانگی یک تصمیم بزرگ است. هیچ کس نباید یک حیوان خانگی را ” خرید” کند. به همین دلیل است که سازمان های امداد و نجات در مورد بررسی مراجع و مصاحبه با سرپرست بالقوه حیوان خانگی بسیار دقیق هستند (در کشور های اروپایی و امریکا). برخی از فروشگاه ها و پرورش دهندگان حیوانات خانگی بیشتر به کسب درآمد اهمیت می دهند تا یافتن بهترین خانه برای حیواناتی که می فروشند. افراد خوب کارهای بیشتری انجام می دهند تا مطمئن شوند که شما همخوانی خوبی با یکدیگر دارید.

اگر متفکر و منعطف باشید و با خودتان در مورد توانایی های خود به عنوان سرپرست حیوان خانگی صادق باشید، تجربه افزودن یک حیوان به زندگی شما به احتمال زیاد به خوبی پیش خواهد رفت.

این پایه و اساس یک رابطه عالی است.

لیست محصولات منتخب

درحال دریافت محصولات منتخب...

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

نگهداری گربه ها به عنوان حیوان خانگی

✎تحقیقات نشان داده است که گربه ها می توانند حمایت عاطفی و خلق و خوی شما را بهبود بخشند و […]

قیمت غذای حیوانات خانگی در حال افزایش است. سرپرست حیوان خانگی چه کاری انجام دهد؟

✍ شکی در این نیست: قیمت غذای حیوانات خانگی در حال افزایش ⬆ است. به عنوان سرپرست حیوانات خانگی، ما […]

گربه سانان سالم: شناخت مشکلات رایج سلامت گربه

گربه ها به طور کلی موجودات سالمی هستند.☻ اما آنها بهترین نیستند که به ما اطلاع دهند که آیا درد […]

نگهداری از سگ ها به عنوان حیوان خانگی

سگ ها می توانند اثرات مثبت زیادی بر زندگی صاحبان خود داشته باشند.❤ آنها بر رشد اجتماعی، عاطفی و شناختی […]

نگهداری پرندگان به عنوان حیوانات خانگی

حیوانات خانگی پردار مانند طوطی ها می توانند مکمل های جذابی برای خانواده باشند. صاحبان پرندگان باید بدانند که اگرچه […]

شما یک دوست دارید: حیوانات خانگی برای رفع افسردگی و اضطراب

یکی از لذت بخش ترین بخش های دامپزشکی زمانی است که من پیوندهای نزدیکی را که مردم با حیوانات همراه […]

چگونه در اطراف حیوانات خانگی سالم زندگی کنیم

خطرات و مزایای حیوانات خانگی را درک کنید ✍ داشتن حیوان خانگی مزایای زیادی برای سلامتی دارد. آنها می توانند […]

حیوانات خانگی و مقاومت ضد میکروبی

✎ آنتی‌بیوتیک‌ها جان انسان‌ها را نجات می‌دهند، اما هر زمان که استفاده شوند، می‌توانند منجر به مقاومت ضد میکروبی شوند. […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه